Začněte cestu k zdravému úsměvu už dnes!

Rádi bychom ukázali našim klientům, že návštěva zubního lékaře může být příjemným zážitkem. Přijďte k nám a přesvědčte se sami.

recepce.irisdent@gmail.com

Masarykova 506/37 602 00 Brno-střed

Máte otázku?

Kontaktujte nás

Kontaktovat nás můžete prostřednictvím e-mailu či telefonicky. Pro případnou osobní konzultaci si dohodněte termín se sestřičkou.

FAQ - Často kladené otázky.

Bohužel momentálně z kapacitních důvodů nové pacienty nepřijímáme. V případě, že by se situace v budoucnu změnila, budeme Vás informovat na našich webových stránkách.

Za akutní případy považujeme silnou tepavou bolest zubů trvající 1-3 dny, kterou netlumí běžné léky proti bolesti, viditelný otok tváře nebo dásně, a případně doprovodnou zvýšenou tělesnou teplotu. Dále úrazy zubů, pokud dojde ke zlomení zubu nebo čelistní kosti, krvácení z dásně či zubu jak u dospělých, tak u dětí. Všechny tyto případy jsou neodkladné a vyžadují návštěvu zubního lékaře po předchozí telefonické domluvě.

Pokud máte akutní potíže týkající se zubů či dutiny ústní a jste náš registrovaný pacient, kontaktujte nás prosím telefonicky a my vás objednáme co nejdříve. Dostavovat se přímo do zubní ordinace bez předchozí domluvy nedoporučujeme – máme konkrétní čas vyhrazený pro konkrétního pacienta, takže je možné, že budete bohužel muset delší dobu čekat, než vás budeme moct ošetřit.

Na preventivní prohlídku se doporučujeme objednat 2-3 měsíce předem. Připomínáme, že dospělí pacienti mají nárok na 1 preventivní prohlídku ročně hrazenou ze zdravotního pojištění. Děti mají na prevenci nárok každého půl roku.

Naše zubní ordinace poskytuje především nadstandardní stomatologické služby a dbá na bezpečnost našeho týmu a pacientů. Amalgám je zastaralý výplňový materiál složený ze rtuti, stříbra, cínu a mědi. Při zhotovení amalgámových výplní a také v teplém prostředí způsobeném kousáním, horkým jídlem a pitím se z amalgámových výplní postupně uvolňuje rtuťová pára. Ta může proniknout do krevního oběhu a naakumulovat se v těle, což může mít negativní vliv na dlouhodobý zdravotní stav.

Bílé (kompozitní) výplně se stvrzují UV (modrým) světlem v ordinaci, proto nemusíte s jídlem a pitím čekat. Výplň je hotová. Doporučujeme však kousat opatrně, abyste se vlivem účinkující lokální anestezie neporanili, například pokousáním tváře či jazyka.